ul. Dębicka 2
39-300 Mielec
tel.: 17 582 81 22
e-mail: mieleckarmel@interia.pl
Przedszkole:
tel.: 663 307 211
Dom zakonny w Mielcu na osiedlu Rzochów został założony 11 kwietnia 1961 roku z inicjatywy ks. Wojciecha Zygmunta ówczesnego wikariusza parafii. Siostry zamieszkały przy ul. Rynek 1 w małym rodzinnym domku, wydzierżawiony siostrom przez ks. Józefa Siewierskiego, rodaka z parafii. Siostry ochoczo podjęły prace w parafii angażując się w pracę katechetyczną z dziećmi, w posługę wśród chorych, podjęły także obowiązki zakrystianki, a później organistki w kościele pw. św. Marka Ewangelisty.
Ze względu na zły stan techniczny domu przy ul. Rynek 1, za zgodą ks. Biskupa Józefa Życieńskiego, księży Proboszczów Józefa Jaworskiego, Kazimierza Mularza i Rady Parafialnej, siostry otrzymały budynek parafialny w stanie surowym przy ul. Dębickiej 2. Dzięki pomocy parafian i wielu ofiarodawców zdołały zaadoptować budynek do potrzeb domu zakonnego i zamieszkały w nim w 1992 r. po dwóch latach prac budowlanych.
W roku 2002 siostry założyły katolickie przedszkole, które pomaga wzrastać w wierze najmłodszym. Przedszkole oddziałuje apostolsko także na rodziny. Rodzice uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach, Szkole Modlitwy, a także w Różańcu Rodziców. Siostry mieleckiej wspólnoty prowadzą także chór parafialny, Dziewczęcą Służbę Maryjną, wspólnie z kapłanami animują grupę modlitewno-biblijną pw. św. Proroka Eliasza oraz Grupę Apostolską Młodzieży. Pracują jako organistki i zakrystianki. Jedna z sióstr udaje się z posługą do chorych i najuboższych w parafii. Kaplica pod wezwaniem Najświętszego Imienia Jezus gromadzi siostry każdego dnia które czerpiąc siłę z adoracji Chrystusa Eucharystycznego, rozważania Słowa Bożego, Liturgii Godzin, i osobistej modlitwy ubogacają Kościół nie tylko płodnymi dziełami apostolskimi, ale także ofiarą i cierpieniem życia codziennego.
Zobacz zdjęcia – Aktualności z życia wspólnoty w Mielcu.
W czerwcu 2016 r. siostry z różnych wspólnot świętując imieniny s. Benedetty wraz ze wspólnota mielecką, odwiedziły Pustelnie Złotego Lasu w Rytwianach w diecezji sandomierskiej. XVII-wieczny pokamedulski kompleks klasztorny, to perła architektury ukryta z dala od zgiełku. Tu znajduje się min. zabytkowy kościół, ośrodek relaksacyjno-kontemplacyjny, Galeria Kamedulska, Ogrody kamedulskie, muzeum serialu „Czarne chmury”.
Następne zdjęcia z obchodu uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej – w ogrodzie obok domu zakonnego sióstr. Wierni przyjmują Szkaplerz św.
You must be logged in to post a comment.