Czerna

Czerna 196
32-065 Krzeszowice
tel.: 12 282 12 45
tel.: 12 282 65 41
e-mail: siostry.kdzj@onet.eu
rekol@karmel.pl

Pierwsze cztery siostry przybyły do Czernej w maju 1938 r., a już w sierpniu tego samego roku rozpoczęły się systematyczne serie rekolekcji zamkniętych.

Twórcom domu rekolekcyjnego chodziło o stworzenie odpowiednich warunków, aby móc w oderwaniu od wiru zajęć i rzeczy zewnętrznych spędzić kilka dni w tym pięknym zakątku, w atmosferze sprzyjającej modlitwie i refleksji.

Zobacz zdjęcia: wiosna, jesień, zima

Karmel w języku hebrajskim znaczy ogród. Ogrody i naturalne piękno kwiatów zachwyca, pociąga i stwarza uroczą atmosferę prostoty i naturalnego wyciszenia. Zapraszamy więc do karmelitańskiego ogrodu.

Według św. Matki Teresy umiejętnością Karmelu jest modlitwa, dlatego tej umiejętności przede wszystkim chcemy uczyć odprawiających rekolekcje. Więcej o rekolekcjach

Zapraszamy do naszego Domu Rekolekcyjnego wszystkich Młodych, którzy pragną wsłuchiwać się w głos Tego, o którym wiemy, że nas miłuje…

lub na indywidualne dni skupienia – po wcześniejszym uzgodnieniu terminu
kontakt: s. Terezitta, tel. 501 068 087
karmelimlodzi@gmail.com

informacje o dniach skupienia

A oto najnowsze wydarzenia.

Uroczystość św. Teresy do Dzieciątka Jezus

W uroczystość naszej Patronki swoje imieniny we wspólnocie zakonnej obchodziła przełożona wspólnoty s. Terezitta od Dobrego Pasterza. Z tej okazji oprócz uroczystej, koncelebrowanej Mszy świętej były życzenia, śpiewy, poezje i piękny tort – karmiący nie tyle ciało co duch…

Zobacz więcej zdjęć

14. Karmelitańskie Dni Młodych

Dni Młodych w Karmelu trwały od 26 do 29 lipca 2018 r. w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej przy klasztorze karmelitów bosych w Czernej. W wydarzeniu wzięło udział ok. 300 osób, które przeżywały te spotkania pod hasłem „Walka o pokój serca”. Młodzi intensywnie przeżywali wspólnie czas, na który składały się konferencje, warsztaty, modlitwa i zabawa. Uczestników KDM odwiedził też gość specjalny – Adam Woronowicz ze swoim świadectwem.

Zobacz więcej zdjęć

Zobacz także fotogalerię

Wycieczka w góry!

Przed rozpoczęciem sezonu rekolekcyjnego w naszym Domu rekolekcyjnym siostry postanowiły odnowi i wzmocnić siły w pięknym miejscu rekreacyjnym. Na ten cel wybrano Niedzicę i Kluszkowce. Wycieczka wyruszyła busem z parkingu przy sanktuarium czerneńskim. Większa część wspólnoty ukryta białymi welonami – widocznymi z daleka – wypatrywała celu. I wreszcie jesteśmy na miejscu!…

Zobacz więcej zdjęć

Siostra Angelika obchodzi 90. URODZINY.

28 lutego s. Angelika od Niepokalanego Poczęcia NMP skończyła 90 lat (1928-2018).

Był tort urodzinowy, życzenia, uściski i duuużo radości

Święta Bożego Narodzenia w naszej wspólnocie.

Zobacz więcej zdjęć

Święty Józefie, módl się za nami! – to często powtarzane wezwanie w naszej kaplicy Domu rekolekcyjnego. Święty Józef jest patronem tej kaplicy. Idziemy do niego z licznymi sprawami, prośbami i problemami materialnymi i duchowymi. Jeśli towarzyszy nam wiara to zawsze św. Józef zaradzi, pomoże, a przynajmniej wskaże właściwą drogę. Po dziewięciodniowej nowennie w uroczystość naszego Patrona nadszedł czas, aby Mu podziękować.

W kaplicy Domu rekolekcyjnego znajduje się obraz przedstawiający św. Józefa unoszącego nad żłóbkiem, na swoich rękach Dziecię Jezu, które spogląda w dół, na ołtarz. Jakże wymowny to obraz! Święty Józef, choć nie był kapłanem, w kapłańskim geście unosi Jezusa jak Hostię. Patrząc na tę scenę, tym bardziej, z ufnością spieszymy do naszego niezawodnego, Świętego Opiekuna. W tej kaplicy, pod wezwaniem św. Józefa uczestnicy rekolekcji zanoszą swoje modlitwy do Boga, a my razem z nimi polecamy Bogu wszystkich, którzy tutaj przybywają, naszych dobroczyńców i tych, którzy polecają się naszym modlitwom.

Na zdjęciach wnętrze kaplicy, Msza św. w uroczystość św. Józefa

1 października uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus doktora Kościoła.

W naszej wspólnocie to nie tylko uroczystość odpustowa, ale także dzień imienin przełożonej domowej
Terezitty od Dobrego Pasterza. W intencji Solenizantki, w naszej kaplicy została odprawiona
Msza św. koncelebrowana. Siostry wspólnoty czerneńskiej razem z siostrami z Balic i kapłanami
spotkali się przy wspólnym posiłku. Oto kilka zdjęć ukazujących radość świętowania we wspólnocie.

Kolejna uroczystość we wspólnocie zakonnej miała miejsce 28 października. Świętowanie Jubileuszu 25-lecia profesji zakonnej s. Terezitty od Dobrego Pasterza rozpoczęto w kaplicy zakonnej. Mszy św. koncelebrowanej – sześciu kapłanów – przewodniczył i homilię wygłosił przeor klasztoru o. Leszek Stańczewski OCD. Po Mszy św. składano życzenia Siostrze Jubilatce i odbyła się wspólna agapa.

Zobacz więcej zdjęć z wydarzeń we wspólnocie i z udziałem sióstr: