Karmelitańskie Dni Młodych

Karmelitańskie Dni Młodych rozpoczęły się 10 sierpnia w narodowym Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej ? w Berdyczowie na Ukrainie. Wieczorem wszyscy pojechali do miejscowości Hwozdawa. W tym roku młodzież przeżywała te spotkania pod hasłem: ?Droga do wolności?. Wspólnie z patronem tych spotkań, św. Janem od Krzyża, młode serca poznawały te drogi, które prowadzą do wewnętrznej wolności.

Dla młodych ludzi temat wolności wewnętrznej jest zawsze bardzo ważny i istotny. Święty Jan od Krzyża przekonywał słuchających poprzez konferencje, medytację, że istnieje droga do wolności! Ta Droga przechodzi przez ludzkie serce, przez chwile ?ciemnej nocy?, kiedy Bóg uzdrawia wewnętrzne rany i oczyszcza wzrok.

Dzieła św. Jana od Krzyża napisane w zachwycie nad tajemnicą Boga były odczytywane i rozważane podczas wspólnej adoracji. W kościele młodzież miała możliwość modlić się przy relikwiarzu wielkiego mistyka, a obok kościoła znajdowała się pustelnia, w której każdy mógł przebywać w cichej modlitwie. Zakończyły się Karmelitańskie Dni Młodych 13 sierpnia, wspólną modlitwą różańcową u stóp Królowej Karmelu, w Berdyczowie. Nie zabrakło w tym czasie pogodnych i wesołych wieczorów przy ognisku, wspólnych zabaw, słuchania piosenek zespołu chrześcijańskiego ?Kana?. Z parafii Mikulińce pojechało troje młodych razem z s. Aloną. Tutaj zobacz więcej zdjęć.

Posted in Aktualności, Mikulińce.