Karmelitańskie Dni Młodych

30 lipca zakończyły się 13. Karmelitańskie Dni Młodych.

Na drodze ?z ciemności do światła?, młodym towarzyszyła Maryja, Gwiazda Zaranna. Dni Młodych rozpoczęły się adoracją Jezusa Eucharystycznego. Następnie odśpiewano uroczystą antyfonę Salve Regina, a najważniejszym punktem tego dnia była Eucharystia o godz. 19.00. Po Mszy św. wszyscy udali się na kolację, a następnie grupa teatralna ?GT Cordis? przedstawiła pantomimę pod tytułem: ?Wezwani z ciemności ? Projekt Ps 30, 12?. Dzień zakończono nabożeństwem podczas którego każdy z uczestników otrzymał różaniec z Góry Karmel ? symbol spotkania. Nastała cisza i skupienie, a nad klasztorem zapadł ZMIERZCH ? tak zatytułowany był pierwszy dzień KDM.

This slideshow requires JavaScript.

Mroki nad Czerną zagęściły się, zapadła ciemna NOC ? to tytuł drugiego dnia KDM. Dzień rozpoczął się jutrznią. Po śniadaniu, uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. bp Grzegorz Ryś z Krakowa ? gość specjalny spotkania. Tego dnia Słowo Boże mówiło o miłosiernym Samarytaninie. Ksiądz Biskup rozpoczął homilię stwierdzeniem, że w obecnych czasach młodzież ma poważny problem z podjęciem życiowej decyzji ?na zawsze?. Dalej Kaznodzieja skupił się na wyjaśnianiu przypowieści o Miłosiernym Samarytaninie. Po Mszy nadszedł czas na zadawanie pytań Księdzu Biskupowi św. Po południu młodzi spotkali się w kościele na adoracji Najświętszego Sakramentu. Odśpiewano Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie odbyło się przygotowanie do sakramentu pokuty. Adorację zakończono aktem ofiarowania Miłości Miłosiernej św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po kolacji wysłuchano świadectwa, drugiego gościa, p. Franciszka Kucharczaka. Następnie grupa teatralna ?GT Cordis? przedstawiła pantomimę  ?Szala niepewności?. Dzień zakończył śpiew Akatystu u stóp obrazu Matki Bożej Czerneńskiej.

Tytuł trzeciego dnia Karmelitańskich Dni Młodych to ŚWIT. Dzień rozpoczęto jutrznią odśpiewaną na klasztornym boisku. Po śniadaniu zebrani wysłuchali konferencji o. Pawła Baranieckiego OCD i obejrzeli pantomimę w wykonaniu tancerzy z ?GT Cordis?. W centrum tego dnia była Eucharystia. Liturgia Słowa mówiła o proroku Eliaszu oraz o synu marnotrawnym. Homilię wygłosił o. Łukasz Piskulak OCD, m.in. mówił o dobrych i złych wyjściach oraz powrotach. Po południu nadszedł czas na dwie tury warsztatów tematycznych. Wybór był duży (14) jak i rozpiętość tematyczna (m.in. modlitwa, psychologia, biblistyka, pszczelarstwo, taniec, fotografia). Na zakończenie dnia była adoracja Najświętszego Sakramentu z obrzędem namaszczenia ?balsamem radości? oraz różańcowa procesja światła. Modlitwie towarzyszyły poezje Karmelu i utwory wykonywane przez muzyków z ?Twojego Nieba? i ?Teresy 500?.

Niedzielę ? ostatni dzień KDM ? rozpoczął blask PORANKA. W ten sposób zakończyła się wędrówka ?z ciemności do światła?. Po wspólnym śniadaniu na przyklasztornym boisku odbyło się nabożeństwo zatytułowane ?Dotyk Maryi?. Osoby, które jeszcze nie przyjęły szkaplerza, miały okazję go przyjąć, a pozostali mogli odnowić przyrzeczenia szkaplerzne. Następnie odbyły się spotkania dzielenia w grupach. O godzinie 11.00 Eucharystii przewodniczył prowincjał o. Tadeusz Florek OCD. I nadszedł czas na podziękowania Bogu i ludziom za wspaniałe spotkanie.

Po Eucharystii wszyscy spotkali się na obiedzie i zakończono 13. Karmelitańskie Dni Młodych.

 

 

Posted in Aktualności and tagged .