Relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Słowacji

Siostry z Nitry na Słowacji przeżyły radosne chwile w styczniu tego roku. Przy okazji ukończenia Roku Życia konsekrowanego przywitały relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Przenajśw. Oblicza na Słowacji. Relikwie św. Teresy podróżowały po Słowacji 10?24 stycznia 2016. Był to dla wszystkich czas wielkich łask. Wielką radość ze spotkania ze św. Terenią miał cały Karmel na Słowacji, który mógł przywitać swoją świętą Siostrę. 11. stycznia wspólnota sióstr przywitała relikwie św. Teresy w Nitrze. Siostry mogły z Nią być całe przedpołudnie w kościele Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny na Dolnym mieście, gdzie pracuje nasza s. Veronika. Jako zakrystianka przygotowała cały program i piękną dekorację na tę wielką uroczystość. Do programu włączyły się wszystkie siostry łącznie z siostrami z Pragi (Czechy), które z radością przyjechały na to wielkie spotkanie.

W programie spotkania z relikwiami św. Teresy od Dzieciątka Jezus była konferencja, którą wygłosił o. Dušan Hricko OCD. Modlitwę różańcową z rozważaniami tekstów św. Teresy od Dzieciątka Jezus prowadziły siostry. Uroczysta Msza święta celebrowana przez ks. biskupa Viliama Judáka, koncelebrowana przez 32 kapłanów i z uczestnictwem bardzo wielu wiernych, którzy wręcz nie mieścili się w kościele. Potem nastąpiło nabożeństwo poświęcenia róż. Oprócz Mszy św. wierni cały czas podchodziły do relikwii, aby osobiście uczcić ukochaną i ulubioną świętą i chociaż na chwileczkę ją ?dotknąć?.

Oczywiście prawie wszystkie karmelitańskie klasztory gościły swoją świętą Siostrę. 12. stycznia przyjechały relikwie św. Teresy do ojców karmelitów na Stare Hory do Bazyliki Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny. W noc 12/13 stycznia gościła św. Siostra u swoich sióstr karmelitanek bosych na Detve. W klasztorze karmelitanek bosych w Koszycach gościła św. Terenia z nocy 14/15 stycznia. Karmelici bosi w Koszycach ? Lorińczyku przywitali św. Teresę w nocy 15/16 stycznia.

KPICASA_GALLERY(RelikwieSwTeresyOdDzieciatkaJezusWNitrzeNaSOwacji)
 

 

Posted in Aktualności.