Spotkanie sióstr w Marszowicach

25 lutego, z okazji 133. rocznicy urodzin sł.B. o. Anzelma Gądka Założyciela Zgromadzenia, odbyło się spotkanie urodzinowo-formacyjne sióstr Prowincji Krakowskiej Zgromadzenia.

Spotkanie rozpoczęło się w domu zakonnym w Niegowici, a następnie było kontynuowane w Domu Pamięci O. Założyciela w Marszowicach.

W oratorium „Emmanuel” siostry odśpiewały Betlejemkę ku czci Dzieciątka Jezu. Po krótkim zwiedzaniu s. Imelda Kwiatkowska przedstawiła historię Domu Pamięci. Następnie odbyła się prezentacja, omawianie i wspominanie faktów z życia Ojca Anzelma. Podstawą była prezentacja „Maciej Józef Gądek i jego święty Wychowawca” – wpływ św. Rafała Kalinowskiego na początkową formację naszego O. Założyciela. Święty Rafał Kalinowski jest patronem Krakowskiej Prowincji naszego Zgromadzenia stąd podjęty temat do refleksji i dyskusji. Na zakończenie zrobiona została wspólna fotografia obecnych sióstr.

Spotkanie, które przebiegało w rodzinnej atmosferze zakończono urodzinowym podwieczorkiem i dzieleniem się wspomnieniami.

This slideshow requires JavaScript.

 

Posted in Aktualności.