25 lat pod wejrzeniem Jezulatka, w Pradze

24 listopada 2018 r. w Pradze (Czechy) siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus świętowały 25-lecie założenia domu zakonnego na Zbraslaviu oraz pracy w sanktuarium Dzieciątka Jezus u karmelitów bosych – ?u Jezulatka?.
Jak zaznaczył o. Petr Glogar OCD ??jest to okazja by powiedzieć Bogu ? Dziękuję, ?ale także doświadczyć przebaczenia??. Ojciec Pavel Pola OCD obecny przeor klasztoru karmelitów bosych w Pradze podziękował za to, że siostry są obecne w życiu tej cząstki Kościoła.

Przełożona domu zakonnego, s. Jitka wyraziła wdzięczność za wsparcie jakie otrzymujemy od sióstr z Polski i zebranych osób na uroczystości .We Mszy św. uczestniczyło 7 kapłanów, bracia karmelici, s. prowincjalna Arnolda Dulak, siedem sióstr z Polski oraz s. Sara Nitry (Słowacja) i s. Irenea. Z okazji Jubileuszu Siostry otrzymały Błogosławieństwo Papieskie ? otrzymane dzięki Matce Generalnej. Wierni parafii, w której siostry posługują otrzymali jako dar serca ? róże; mogli także zobaczyć prezentację przedstawiającą ich wkład w powstanie tego domu i życzliwą pomoc okazaną siostrom. Podczas posiłku dziękowali za obecność sióstr w Pradze i zapewniali o duchowej łączności.

This slideshow requires JavaScript.

Niech spojrzenie Dzieciątka Jezus towarzyszy Siostrom na drodze realizacji powołania i posługi tym do których je posyła.

 

Posted in Aktualności, Praga (Czechy).