III Kongres młodych osób konsekrowanych

III Kongres młodych osób konsekrowanych 2018

Kongres odbył się w dniach od 13?16 września 2018 r., w Łagiewnikach, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz w Centrum Jana Pawła II. Siostry z naszych trzech prowincji uczestniczyły w tym niezwykłym wydarzeniu.

Różnorodność zakonów i instytutów świeckich, charyzmatów była niesamowita. Kongres był czasem pogłębiania i rozpalania w sobie darów Ducha Świętego. Przede wszystkim był czasem umocnienia wyboru swojego własnego powołania.

Spotkania w grupach pozwalały wzajemnie podzielić się swoim doświadczeniem życia zakonnego, oraz nawiązać nowe relacje między poszczególnymi zgromadzeniami, czy formami życia konsekrowanego.

Były to dni w których Duch Święty wlewał się w różnorodność charyzmatów i duchowości obecnych w Kościele. Towarzyszyło nam uwielbienie Boga za dar życia konsekrowanego.

Kongres nie mógł się obejść bez konferencji. Zaproszonymi gośćmi na kongresie byli: bp Jacek Kiciński, abp Marek Jędraszewski, ks. Krzysztof Wons SDS ? konferencja p.t. ?Duch Święty zapewnia Pismom wieczną młodość?, o. Stanisław Jarosz OSPPE ? konferencja p.t. ?Konsekrowani ciałem Jezusa z Maryi przez Ducha Św.?, s. Anna Bałchan SMI ? (konferencja p.t. ?Nie wolno milczeć o tym, że Bóg jest?? o. Janusz Sok CssR, p. Ewelina Zamojska, p. Malwina Kocot, p. Elwira Fertacz, o. Tomasz Franc OP.

Kongres, był czasem radości, wybrzmiało to w sobotę wieczorem na placu przy ul. Franciszkańskiej, w Krakowie, gdzie odbył się koncert zespołu ?NiemaGOtu? Elementem kończącym nasz kongres był panel dyskusyjny.

This slideshow requires JavaScript.

Zobacz więcej zdjęć

Posted in Aktualności, Życie konsekrowane.