Imieniny Przełożonej Generalnej Zgromadzenia

W sobotę, 3 lutego 2018 r. w Czernej k. Krzeszowic

obchodzono imieniny Przełożonej Generalnej Zgromadzenia M. Błażei Stefańskiej CSCIJ. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej przy klasztorze karmelitów bosych w Czernej.

Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił przeor klasztoru o. Leszek Stańczewski OCD, a koncelebrowali o. Kazimierz Franczak OCD i o. Melchior Wróbel OCD. We Eucharystii uczestniczyło ponad 100. sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus. Podczas Mszy św. śpiewała schola sióstr, a na organach grała s. Lesława Witowska CSCIJ.

Po Mszy św. zrobiono wspólne zdjęcie, przed kościołem na tle ołtarza polowego. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na obiad do restauracji w Domu pielgrzyma. O godz. 13.30 w sali konferencyjnej Domu pielgrzyma, w wykonaniu sióstr postulantek, odbyło się przedstawienie ?Koronka do Dzieciątka Jezus?.

Zobacz więcej zdjęć

Siostrzane spotkanie przebiegało w radosnej, rodzinnej atmosferze. Część sióstr pojechała następnie do Sosnowca na rozpoczynającą się Kapitułę Generalną Zgromadzenia. Na Kapitułę przyjechały także dwie siostry Afrykanki.

Posted in Aktualności and tagged .