Idźcie do Józefa…

Dzisiaj w naszej kaplicy – w Domu rekolekcyjny sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus – w Czernej obchodzimy z całym Kościołem uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny i Opiekuna Kościoła świętego.

Dla naszej wspólnoty jest to szczególny dzień ponieważ po pierwsze św. Józef jest patronem kaplicy.

Po drugie jedna z sióstr naszej wspólnoty – s. Anita od św. Józefa świętuje jubileusz 25-lecia ślubów zakonnych. Podczas uroczystej Eucharystii Jubilatka dziękowała za czas łaski jakim jest Jubileusz. Po homilii Siostra odnowiła ślub zakonne na ręce przełożonej prowincjalnej Krakowskiej Prowincji Karmelu Dzieciątka Jezus s. Arnoldy od Najśw. Ran Pana Jezusa.

Zobacz więcej zdjęć

Do uroczystości nasza wspólnota przygotowywała się przez nowennę dziewięciodniową, a dzisiaj dziękuję Bogu za otrzymane łaski i św. Józefowi za jego opiekę nad mieszkankami tego domu i nad wszystkimi, którzy przybywają tutaj, aby pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez uczestniczenie w rekolekcjach.

Święty Józefie, moc Twej modlitwy sprawia, że najtrudniejsze sprawy Tobie powierzone, stają się łatwe do rozwiązania. Błagamy Cię więc, wejrzyj na nasze obecne potrzeby, przybądź nam z pomocą, pociesz w naszych smutkach, obawach, troskach i bólach. Oddal od nas niebezpieczeństwo nam grożące, weź pod swoją opiekę wszystko, co twojej przemożnej opiece polecamy. Okaż nam, Święty Józefie, jak dobry jesteś dla tych, którzy pragną pozostać na zawsze Twoimi wiernymi czcicielami. Amen.

Posted in Aktualności, Czerna.