Niedziela Palmowa

Dzisiaj obchodzony jest w Kościele XXXV Światowy Dzień Młodzieży, z tej okazji Ojciec Święty Franciszek w homilii podczas Mszy św. zwrócił się także do młodych:

Droga służby jest drogą zwycięską, która nas zbawiła i która ocala nasze życie. Chciałbym to powiedzieć szczególnie młodym, w tym Dniu, który od 35 lat jest im poświęcony. Drodzy przyjaciele, spójrzcie na prawdziwych bohaterów, którzy w tych dniach się ujawniają: nie są to ci, którzy mają sławę, pieniądze i sukcesy, ale ci, którzy dają siebie, aby służyć innym. Poczujcie się wezwani, by postawić na szali wasze życie. Nie bójcie się poświęcić go dla Boga i dla innych, zyskacie na tym! Ponieważ życie jest darem, który otrzymujemy dając siebie. Dlatego też, że największą radością jest powiedzenie ?tak? dla miłości, bez ?jeśli? czy ?ale?. Tak jak Jezus uczynił to dla nas.

Można powiedzieć, że obecnie świat jest pełen cierpienia, pełen lęku. Ale czyż nie jest również pełen modlitwy? Także w naszych wspólnotach zakonnych trwa nieustanna modlitwa – m.in. adoracja Najśw. Sakramentu, modlitwa różańcowa – o zakończenie pandemii, o zdrowie dla chorych, o powrót na właściwą drogę wielu zagubionych ludzi… Modlimy się także za młodzież, szczególnie dzisiaj.

Posted in Aktualności, Czerna.